Druki szkolne
 
 
 Legitymacja nauczyciela
 
 
 Egzaminy
 
 Awans
 
 
 Projekty edukacyjne
 
 
 Matura
 
 Poczta
 
 
 Reklama
 
 
 Kontakt

ART FOOD Konkurs Międzyszkolny

Pobierz publikacje
Opis:---------------------- ART FOOD. Małe Światy Wielkie Sprawy
Rozwijają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, umożliwiają spotkanie ze sztuką. Takie właśnie są warsztaty Design Dla Szkół, autorskiego projektu arch. Urszuli Kałużnej. Wszechświaty stworzone z pożywienia, inspirowane miniaturowymi obrazami Williama Kassa, MINIMIAM&em Akiko Ida, Pierra Javelle, Foodscapes Carla Warnera i dziełami znanych malarzy, to fantastyczne dzieła ART FOOD.
Banany stają się delfinami pływającymi na morzu z winogron. Kapusta zmienia się w planetę i zabiera nas w podróż kosmiczną. A jeśli zamarzy nam się podróż w zimniejsze strony? Jest Epoka Lodowcowa lub Antarktyda z lodowcami z kostek cukru. I dinozaury wykluwające się jajek. Awokado, kromka chleba, czy wafle przekształcają się w łodzie. Niczym nieograniczona wyobraźnia artystów powołuje do życia nieprawdopodobnie piękne sceny. Zbudowane są one w taki sposób, jakby wszystko działo się naprawdę. Nieodparty urok tych scen pojawia się w momencie, gdy rozpoznajemy w scenerii owoce i warzywa.
Powstały miniaturowe dzieła sztuki, a każde z nich stanowi jedyną i niepowtarzalną kompozycje stworzoną z żywności. Aby utrwalić te cudowne scenki zostały one skadrowane i uwiecznione na fotografii. A co w tych pracach jest niezwykłego jeszcze? Autorami są dzieci i młodzież z polskich szkół. Uczestnicy programu edukacyjnego Design Dla Szkół.

---------------------- Międzyszkolny Konkurs ART FOOD. Design Dla Szkół
Zapraszamy do głosowania na 43 projekty ART FOOD uczniów z 18 polskich szkół i przedszkoli, które powstały w ramach zajęć Design Dla Szkół.Organizatorem Konkursu jest portal Exspace [http://exspace.pl/] Nagrody główne to 2 drukarki 3D UP MINI i 4 pióra 3D. Łączna wartość całej puli nagród 7429,00 zł brutto. Sponsorem nagród jest Firma A-Tech.
Link do aplikacji konkursowej: http://exspace.pl/contests/show/125

---------------------- Informacja o programie Design Dla Szkół
Design Dla Szkół, autorski projekt arch. Urszula Kałużnej, to unikatowy i pierwszy w Polsce program wprowadzający edukację estetyczną do placówek edukacyjnych na terenie całego kraju. Design Dla Szkół wprowadzony od września 2013 roku, uczniom szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i przedszkolakom przybliża pojęcia ze świata sztuki, architektury i designu. Organizatorem Design Dla Szkół jest portal Exspace.pl. Patronem Honorowym Design Dla Szkół jest Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Program jest niekomercyjny.
W związku z tym, że zakończyliśmy fazę pilotażową programu, która trwała od czerwca 2013 do marca 2015 roku, zapraszamy Firmy i Osoby Prywatne jako SPONSORA/PARTNERA zajęć odbywających się ramach Design Dla Szkół w kolejnych semestrach i latach. Kontakt: info@exspace.pl Urszula Kałużna
Więcej informacji o Design Dla Szkół:
Relacje z zajęć: http://exspace.pl/articles/index/34
Konkursy projektów uczniów: http://exspace.pl/contests/index/8
Misja: http://exspace.pl/articles/show/804
Autor:Magdalena Kaczmarek, Urszula Kałużna
Rozmiar pliku:0 KB


 
 Projekty edukacyjne
 
 Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 32 338 38 30 lub napisz oswiata@technika.gliwice.plCopyright © 2015 Technika