Druki szkolne
 
 
 Legitymacja nauczyciela
 
 
 Egzaminy
 
 Awans
 
 
 Projekty edukacyjne
 
 
 Matura
 
 Poczta
 
 
 Reklama
 
 
 Kontakt

„Zrób niedźwiedziom przysługę” - uczymy dzieci, jak żyć w zgodzie z przyrodą.

Data publikacji: 2017-04-12

Fundacja Uniwersytet Dzieci zaprasza  nauczycieli  na bezpłatną konferencję „Jak chronić siebie i przyrodę? - pomysły na lekcje w klasie i w terenie. Aktywne metody nauczania w klasach I-VI”. Konferencja odbędzie się 26 kwietnia br. w Krakowie.

Na uczestników czekają prelekcje oraz atrakcyjne warsztaty prowadzone przez specjalistów z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz ochrony przyrody. Podstawa programowa, zarówno dla klas I-III, jak i IV-VI, obejmuje edukację dotyczącą ochrony środowiska i harmonijnego rozwoju świata roślin i zwierząt, jednak prowadzenie lekcji o tej tematyce wciąż stanowi wyzwanie dla dużej części nauczycieli. Dzieje się tak głównie ze względu na brak atrakcyjnych narzędzi do pracy. Program konferencji został opracowany tak, by nauczyciele otrzymali jak najwięcej inspirujących wskazówek oraz gotowych pomysłów do wykorzystania w szkole.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in., jak w prosty sposób założyć ogród deszczowy, jak wytłumaczyć dzieciom zagadnienia dotyczące zanieczyszczenia powietrza czy potrzeby dbania o różnorodność gatunkową. Specjaliści prowadzący warsztaty zaprezentują ciekawe doświadczenia, które z powodzeniem (przy użyciu materiałów codziennego użytku) będzie można wykorzystać na lekcji z uczniami. Dużym atutem jest aktualna tematyka warsztatów - problem walki ze smogiem, oszczędzanie wody czy ochrona różnorodności gatunkowej zwierząt.

Uczestnicy otrzymają pakiet materiałów oraz certyfikat potwierdzający obecność. Udział jest bezpłatny, zapisy rozpoczynają się 28 marca.

Konferencja będzie podsumowaniem projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych”. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, a także wypracowanie aktywnych metod nauczania. Projekt okazał się wielkim sukcesem na skalę ogólnopolską! Zaangażowało się w niego ponad 1000 szkół. Zapraszamy wszystkich nauczycieli szkół podstawowych do udziału w konferencji i skorzystania z wypracowanej przez specjalistów wiedzy.

Data: 26 kwietnia 2017 r.
Godz.: 15.30
Miejsce: Kraków, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33a

Więcej informacji o konferencji:
www.scenariuszelekcji.edu.pl/programy/konferencja-zrownowazony-rozwoj

Projekt realizowany w partnerstwie z Wydawnictwem Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT, wydawcą miesięcznika AURA.
Projekt dofinansowany ze środków Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU). 
 Projekty edukacyjne
 
 Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 32 338 38 30 lub napisz oswiata@technika.gliwice.plCopyright © 2015 Technika