Druki szkolne
 
 
 Legitymacja nauczyciela
 
 
 Egzaminy
 
 Awans
 
 
 Projekty edukacyjne
 
 
 Matura
 
 Poczta
 
 
 Reklama
 
 
 Kontakt

Znamy zwycięzcę XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Data publikacji: 2016-04-18

XI edycję Olimpiady wygrał Konrad Grabowicz, uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy. W toku trzystopniowych eliminacji zdystansował on 17 tysięcy uczniów, którzy zgłosili się do zawodów.

Zawody  centralne odbyły się 7 kwietnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wyłoniły one 25 laureatów spośród ponad 17 tysięcy licealistów zgłoszonych do eliminacji szkolnych, które miały miejsce w grudniu 2015 r. Zwycięzca uzyskał 115,88 punktów ze 135 możliwych do zdobycia, osiągając ponad 8 pkt. przewagi nad kolegą z tej samej szkoły – Nikodemem Kramarzem.

Wśród 10 najlepszych zawodników znaleźli się ponadto: Michał Skręta z I Społecznego LO im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie, Rafał Kamiński z XIV LO im. S. Staszica w Warszawie, Karolina Kasprzyk z IX LO im. K. Hoffmanowej w Warszawie, Rafał Chrzan z V LO im. ks. J. Poniatowskiego w Warszawie, Klaudia Maruszak z I LO im. S. Staszica w Lublinie, Michał Kulbacki z Publicznego LO nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Opolu, Karolina Kręcioch z V LO w Bielsku-Białej oraz Aleksandra Hołownia z LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Eliminacje centralne składały się z dwóch etapów. Najpierw zawodnicy rozwiązywali test wymagający wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, a także znajomości zagadnień dotyczących hasła Olimpiady Przedsiębiorczości, które w tej edycji brzmiało „Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność”, oraz dobrej orientacji w bieżących wydarzeniach ze świata gospodarki i biznesu. Następnie pisali esej na jeden z trzech podanych tematów. 25 zawodników, którzy uzyskali w teście najwyższe wyniki, przedstawiało przed Komisją swoje prezentacje i broniło ich.

Dla laureatów i finalistów współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne przewidziały istotne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. 25 laureatów i ich opiekunowie merytoryczni otrzymają ponadto bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: wysokiej klasy sprzęt komputerowy, palmtopy lub aparaty fotograficzne, ufundowane przez Partnerów Strategicznych Olimpiady, tj. Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Natomiast szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów.

Z listą laureatów oraz z testem eliminacji centralnych można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl

Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczniowie będą mogli wykazać się umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach, pracach grupowych oraz pisaniu eseju.

Program Olimpiady oraz regulamin znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl
Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego są uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej, otrzymali publikacje od Wydawnictwa Difin oraz zaproszenie na egzamin na Certyfikat YoungMBA.

Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Opiekunom laureatów przypadną równie cenne nagrody rzeczowe jak ich podopiecznym. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów. Ufundowana przez firmę Plagiat.pl nagroda specjalna Olimpiady – bon o wartości 5000 zł przeznaczony na potrzebny szkole sprzęt cyfrowy – została rozlosowana wśród szkół zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, a wszystkie te szkoły otrzymały od Plagiat.pl 50% zniżkę na roczną licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga” i wdrożenie systemu. Ponadto 25 szkołom, które zgłosiły największą liczbę zawodników została przekazana publikacja dotyczącą hasła przewodniego XI edycji zawodów.
Wyniki Olimpiady uwzględniane są w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

Olimpiada dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Partnerów Strategicznych Olimpiady, oraz z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Olimpiadę wspierają m.in.: Wydawnictwo Difin, firma Plagiat.pl, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Nauczycieli Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej oraz Studenckie Forum Business Centre Club. Patronami medialnymi są „Głos Nauczycielski”, Perspektywy.pl, NBPortal oraz Interklasa.

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, biuro@olimpiada.edu.pl). 
 Projekty edukacyjne
 
 Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 32 338 38 30 lub napisz oswiata@technika.gliwice.plCopyright © 2015 Technika