Druki szkolne
 
 
 Legitymacja nauczyciela
 
 
 Egzaminy
 
 Awans
 
 
 Projekty edukacyjne
 
 
 Matura
 
 Poczta
 
 
 Reklama
 
 
 Kontakt

Walizki Wyobraźni – rekrutacja przedszkoli do projektu

Data publikacji: 2016-09-08

Zapraszamy przedszkola publiczne, specjalne i integracyjne z Wielkopolski do bezpłatnego udziału w projekcie: „Walizki Wyobraźni”, którego celem jest przekazanie przedszkolom walizek wyposażonych w książki i akcesoria edukacyjne, przeszkolenie pracowników oraz utworzenie Lokalnych Klubów Czytelniczych. Projekt potrwa od 1 października 2016 do 31 maja 2017 r.

Co zyska Państwa przedszkole?
1) Otrzymają Państwo walizkę wyposażoną w książki i akcesoria edukacyjne dla dzieci przedszkolnych do codziennej pracy na terenie swojego przedszkola. Walizki zostaną wyposażone w zestaw od 20-25 książek, dobranych przez specjalistów zajmujących się
literaturą dziecięcą. Walizki są przekazywane nieodpłatnie i staną się Państwa własnością.

2) Dwóch wybranych pracowników Państwa przedszkola, weźmie udział w trzyetapowym szkoleniu organizowanym na terenie miasta Poznania. Osoby biorące udział w szkoleniu dowiedzą się w jaki sposób kreatywnie pracować z książką, wymienią się doświadczeniami oraz poznają znawców książek dla dzieci. Uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikat a także otrzymają gotowe scenariusze do pracy z wybraną literaturą.

3) Państwa placówka wyróżni się od innych przedszkoli dzięki utworzonemu przez Państwa Lokalnemu Klubowi Czytelniczemu zwanemu „Bajkowymi podróżami”, który jest nieodłączną częścią realizacji projektu.
Fundacja Serdecznik pokrywa koszt: zakupu i wyposażania walizek, zapewnia catering podczas szkoleń, materiały szkoleniowe oraz informujące o projekcie. Państwa Przedszkole otrzyma również tabliczkę informującą o udziale w naszym projekcie.

Jakie są obowiązki przedszkola biorącego udział w projekcie?
1) Organizacja raz w tygodniu warsztatów edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych z wykorzystaniem książek i akcesoriów z walizki.

2) Utworzenie Lokalnego Klubu Czytelniczego zwanego „Bajkowymi podróżami” oraz organizowanie raz w miesiącu spotkań, w których wezmą udział rodzice i dzieci.

Informacje dotyczące szkoleń.
Podczas szkolenia zostaną wykorzystane takie metody pracy jak: zajęcia warsztatowe, arteterapia, pedagogika zabawy, biblioterapia, prezentacje i wykłady.
Szkolenia zostaną zorganizowane na terenie Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, w godz. 9:30-15:30, w następujących terminach: 
I spotkanie -  październik 2016 (między 18 a 20.10)
II spotkanie -  luty 2017 (między 14 a 16.02)
III spotkanie - kwiecień 2017 (między 25 a 27.04)
Poprowadzą je doświadczeni trenerzy i pedagodzy.

Jak zgłosić się do projektu?
Zgłoszenia przyjmowane są drogą emailową pod adresem: marta.tracewska@serdecznik.pl w terminie od 5 – 23 września 2016 r.
Do projektu może zakwalifikować się łącznie 10 przedszkoli publicznych i 8 przedszkoli specjalnych lub z oddziałami integracyjnymi z Wielkopolski.
Z przedszkolami, które zakwalifikują się do projektu zostanie podpisane porozumienie. O zakwalifikowaniu się do projektu będziemy informować emailowo i telefonicznie.
Zapraszamy do udziału!

O Fundacji Serdecznik
Fundacja Serdecznik istnieje od 2009 roku. Jesteśmy organizacją pozarządową stawiającą sobie za cel realizowanie, propagowanie i popieranie idei oraz przedsięwzięć zmierzających do rozwoju kultury, sztuki i zdrowego stylu życia. Od 2014 roku realizujemy projekty związane z promocją czytelnictwa. Cieszymy się społecznym zaufaniem.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.serdecznik.pl oraz naszym Facebooku: Serdecznik Fundacja.

Osoba do kontaktu:
Marta Tracewska
790- 800-016
marta.tracewska@serdecznik.pl 
 Projekty edukacyjne
 
 Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 32 338 38 30 lub napisz oswiata@technika.gliwice.plCopyright © 2015 Technika