Druki szkolne
 
 
 Legitymacja nauczyciela
 
 
 Egzaminy
 
 Awans
 
 
 Projekty edukacyjne
 
 
 Matura
 
 Poczta
 
 
 Reklama
 
 
 Kontakt

Olimpijskie zmagania młodych sportowców – w Zakopanem startują XIII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych

Data publikacji: 2018-02-26

Choć Olimpiada Zimowa w Pjongczang dobiegła już końca, kolejnych sportowych emocji dostarczy rywalizacja młodych zawodników w Zakopanem. Wśród ponad 800 uczniów szkół niepublicznych z całej Polski z pewnością znajdzie się niejeden łyżwiarski, snowboardowy czy narciarski talent. Kto wie, być może młody mistrz wyłoniony w Zakopanem stanie kiedyś na olimpijskim podium?

XXIII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Zakopanem potrwają od wtorku 27 lutego do piątku 2 marca br. i rozgrywać się będą na torze lodowym COS Zakopane, na Równi Krupowej oraz na stoku stacji narciarskiej Ski Suche. To największa impreza sportowa adresowana do uczniów szkół niepublicznych w naszym kraju.

Młodzi sportowcy zostaną podzieleni na pięć kategorii wiekowych (od szkół podstawowych, po szkoły ponadgimnazjalne), by rywalizować o medale w czterech dyscyplinach sportowych: narciarstwie biegowym, łyżwiarstwie, narciarstwie zjazdowym (slalom gigant) oraz snowboardzie. Jak na prawdziwych sportowców przystało, zawodnicy powalczą nie tylko o indywidualne medale, ale będą także zdobywać punkty dla swojej szkoły. Wszystko po to, by osiągnąć jak najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej.

Poza sportową rywalizacją, głównym celem Igrzysk Szkół Niepublicznych w Zakopanem jest promocja sportów zimowych oraz aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży. To doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji środowiska szkół niepublicznych.

Organizatorem wydarzenia jest Zarząd SKT Nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego.


Kontakt dla mediów:
Barbara Man
Biuro Prasowe STO
e: biuroprasowe@sto.org.pl
m: +48 883 304 433
w: www.sto.org.pl
Społeczne Towarzystwo Oświatowe
htttp://facebook.com/spolecznetowarzystwooswiatowe 
 Projekty edukacyjne
 
 Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 32 338 38 30 lub napisz oswiata@technika.gliwice.plCopyright © 2015 Technika