Druki szkolne
 
 
 Legitymacja nauczyciela
 
 
 Egzaminy
 
 Awans
 
 
 Projekty edukacyjne
 
 
 Matura
 
 Poczta
 
 
 Reklama
 
 
 Kontakt

IP - wydłużamy rekrutację do bezpłatnych programów megamisja i superkoderzy

Data publikacji: 2019-05-10

Zgłoś szkołę do bezpłatnych programów edukacyjnych MegaMisja i #SuperKoderzy!

 

Rekrutacja do obu bezpłatnych programów została wydłużona i trwa do 15 maja do godz. 17:00. Dzięki MegaMisji i #SuperKoderom uczniowie dowiedzą się, jak wykorzystywać cyfrowe technologie w sposób kreatywny, ostrożny i krytyczny, rozwijając przy tym swoje kompetencje. Nauczyciele otrzymają wsparcie, aby tę wiedzę przekazać. Szkoły podstawowe, które wezmą udział w MegaMisji otrzymają nagrody: tablety, audiobooki, materiały edukacyjne, a uczestniczące w #SuperKoderach - grant na zakup niezbędnego sprzętu oraz pomocy dydaktycznych.

Udział w MegaMisji oraz #SuperKoderach daje korzyści zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz szkole. Dzięki programom dzieci nauczą się m.in. zasad bezpiecznego korzystania z sieci i rozwiną swoje cyfrowe kompetencje. Nauczyciele wezmą udział w szkoleniu, na którym dowiedzą się, w jaki sposób przekazywać tę niekiedy trudną i szybko zmieniającą się wiedzę, bo dotyczącą np. netykiety, odróżniania fake newsów od prawdziwych informacji czy też praw autorskich w sieci. Pedagodzy otrzymają dostęp do gotowych scenariuszy lekcji, a szkoły pomoce edukacyjne, z których będą mogły korzystać w kolejnych latach lub grant niezbędny do ich przeprowadzenia.

Tegoroczny nabór do MegaMisji (dla klas 1-3) oraz #SuperKoderów (dla klas 4-8) potrwa do 15 maja do godz. 17:00. Szkoły mogą zgłaszać się do programów (obu lub tylko jednego z nich), wypełniając prosty formularz online na stronie www.fundacja.orange.pl/rekrutacja. Należy również załączyć krótki film, w którym uczniowie przekonają Fundację, aby to właśnie ich szkoła została zakwalifikowana do programów.

Od 2015 r. już 800 szkół wzięło udział w MegaMisji, a do #SuperKoderów przystąpiło 340 placówek. Uczniowie rozwinęli cyfrowe umiejętności, a nauczyciele otrzymali odpowiednie narzędzia, które pomagają im wprowadzać dzieci w świat internetu i nowych technologii.

Zachęcam wszystkie szkoły podstawowe do udziału w MegaMisji oraz #SuperKoderach. Nabór trwa tylko do 15 maja do godz. 17:00. Szkoły, które zakwalifikują do programów, otrzymają dostęp do nowoczesnych, angażujących scenariuszy lekcji, opracowanych przez ekspertów, a także pomoce naukowe lub grant na zakup materiałów edukacyjnych. Wybrane szkoły odwiedzę osobiście i spotkam się z uczniami, którzy najlepiej wykonają zadania podczas realizacji MegaMisji. Powodzenia! – mówi Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci oraz ambasador programu MegaMisja.

MegaMisja oraz #SuperKoderzy są objęte patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej o programach:

Misja z Psotnikiem w cyfrowym laboratorium

MegaMisja powstała z myślą o dzieciach w wieku 6-10 lat i ich nauczycielach. Jej celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli wczesnoszkolnych, wychowawców świetlic oraz ich podopiecznych, tak by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. Program dostosowany jest do potrzeb dzieci i ma formę gry edukacyjnej, która uczy m.in.: jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, jak przestrzegać praw autorskich i zasad panujących w sieci, a także jak skutecznie szukać wiarygodnych informacji. Wszystko to odbywa się w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczniowie pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Misja, w której uczniowie biorą udział ma na celu wykonanie kolejnych zadań i zdobycie punktów, które wymienia się na gwarantowany sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne i pomoce edukacyjne.

Dwanaście ścieżek #SuperKoderów

Program #SuperKoderzy jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Jego celem jest nauka programowania i podstaw robotyki nie tylko na informatyce, lecz także na zajęciach z innych przedmiotów. Szkoły mają do wyboru jedną z dwunastu ścieżek edukacyjnych. W czasie zajęć poznają cyfrowe narzędzia, uczą się logicznego myślenia, pracy zespołowej jednocześnie wykonując zadania przewidziane w podstawie programowej danego przedmiotu. Placówki zakwalifikowane do udziału w #SuperKoderach otrzymują dotację na zakup sprzętu potrzebnego do prowadzenia zajęć i pomocy dydaktycznych oraz szkolenia dla nauczycieli i wsparcie edukatorów na czas trwania projektu. Udział w programie nie wymaga od nauczycieli żadnej specjalistycznej wiedzy.

Więcej informacji: www.megamisja.pl oraz www.superkoderzy.pl.

Fundacja Orange uczy, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z nowych technologii. Prowadzi autorskie projekty edukacyjne, w których dba o cyfrowe kompetencje dzieci, młodzieży i nauczycieli. Uczy programowania, podstaw edukacji medialnej, a w 100 małych miejscowościach otworzyła multimedialne Pracownie Orange wyposażone w darmowy internet i sprzęt. Współprowadzi warszawski FabLab powered by Orange. Koordynuje największy program wolontariatu pracowniczego w Polsce. Jest jedyną fundacją korporacyjną wśród firm telekomunikacyjnych w Polsce. Więcej informacji: www.fundacja.orange.pl; www.facebook.com/FundacjaOrange.

 

Kontakt dla mediów:

Bartłomiej Kuczyński, Fundacja Orange

e-mail: bartlomiej.kuczynski@orange.com, tel. +48 518 278 522

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

Twitter: @RzecznikOrange blog: www.blog.orange.pl

  
 Projekty edukacyjne
 
 Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 664 481 299 lub napisz oswiata@technika.gliwice.plCopyright © 2015 Technika