Druki szkolne
 
 
 Legitymacja nauczyciela
 
 
 Egzaminy
 
 Awans
 
 
 Projekty edukacyjne
 
 
 Matura
 
 Poczta
 
 
 Reklama
 
 
 Kontakt

„Ciekawość – pierwszy stopień do statystyki”

Data publikacji: 2016-10-06

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu szkół oraz dbając o rozwój młodzieży w naszym Regionie, jak również dołączając do grona regionalnych konkursów statystycznych, Urząd Statystyczny w Bydgoszczy w bieżącym roku szkolnym 2016/2017 organizuje drugą edycję Wojewódzkiego Konkursu Statystycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych pn. „Ciekawość – pierwszy stopień do statystyki”, który rozpocznie się dnia 3 października 2016 r.

Wspomniany Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas szkół gimnazjalnych. Zadania mają na celu zainteresowanie i utrwalenie wiedzy o procesach społeczno-gospodarczych zachodzących w Regionie oraz rozwijanie wśród młodzieży gimnazjalnej umiejętności analizy i interpretacji danych liczbowych i formułowania wniosków a także popularyzowanie zasobów informacyjnych statystyki publicznej, jako najbardziej wiarygodnego źródła informacji będących podstawą podejmowania właściwych decyzji. Wszelkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy:

http://bydgoszcz.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkursy-statystyczne/

Konkurs realizowany będzie w dwóch etapach:

I etap: samodzielne przygotowanie referatu z wykorzystaniem danych statystycznych statystyki publicznej dotyczących województwa kujawsko-pomorskiego,
pt: „Mój Region w statystyce”.

Termin nadsyłania referatów: 03.10. - 23.12.2016

II etap (finałowy): samodzielne przygotowanie i przedstawienie prezentacji w oparciu o referat przesłany w ramach I etapu konkursu.

Do finałowego, drugiego etapu zaproszonych zostanie sześciu uczniów – autorów prac, najwyżej ocenionych w pierwszym etapie.

Finał wraz z rozstrzygnięciem konkursu: 09.03.2017

Atrakcyjne nagrody przewidziano dla wszystkich uczestników II etapu.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Sekretariatem Konkursu:

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy
ul. Konarskiego 1-3
85-066 Bydgoszcz
tel. 52 36 69 410
KancelariaUSBDG@stat.gov.pl 
 Projekty edukacyjne
 
 Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 32 338 38 30 lub napisz oswiata@technika.gliwice.plCopyright © 2015 Technika