Druki szkolne
 
 
 Legitymacja nauczyciela
 
 
 Egzaminy
 
 Awans
 
 
 Projekty edukacyjne
 
 
 Matura
 
 Poczta
 
 
 Reklama
 
 
 Kontakt

Akademia Młodego Ekonomisty - bezpłatne zajęcia dla uczniów!

Data publikacji: 2018-09-17

17 września br. rozpoczynają się zapisy na kolejną edycję Akademii Młodego Ekonomisty – są to bezpłatne zajęcia dla gimnazjalistów, siódmoklasistów oraz ośmioklasistów. Patronat honorowy nad AME sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Zajęcia dla uczniów z regionu łódzkiego odbywają się na Wydziale Zarządzania UŁ.

Akademia Młodego Ekonomisty to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej organizowany
od wielu lat. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży i zachęcanie jej do bliższego zainteresowania się zagadnieniami ekonomicznymi. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

„Uczniowie ambitni, ciekawi świata chętnie czerpią wiedzę od specjalistów. Co roku AME w Łodzi zdobywa nowych chętnych, którzy biorą udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Zarządzania UŁ” – mówi Marta Górecka, Opiekun AME w Łodzi.

Zajęcia w ramach Akademii Młodego Ekonomisty odbywają się 6 razy w ciągu semestru. Każde spotkanie trwa 1,5 godziny i zawiera w sobie część wykładową oraz warsztatową. Równolegle prowadzone są zajęcia dla rodziców, którzy mogą współuczestniczyć w tym projekcie. W nadchodzącej edycji przewidziano m.in. zajęcia z zakresu zarządzania wiedzą, giełdy, marketingu i public relations, kreatywności. Rodzice będą mogli zdobyć informacje na temat sztuki dialogu, pokolenia google, psychologii potrzeb, wspierania dziecka w nauce.

 

Akademicki charakter projektowi nadaje fakt, że zajęcia odbywają się w murach uczelni, a każdy młody student otrzymuje indeks, w którym jest odnotowywana jego obecność na zajęciach. Uczestnicy, którzy na ostatnich zajęciach przystąpią do rozwiązywania testu wiedzy ekonomicznej, mają szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród i otrzymanie dyplomu laureata AME. Zaliczenie semestru uzyskują wszyscy studenci, który wezmą udział w co najmniej czterech spotkaniach.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu Akademii Młodego Ekonomisty, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.gimversity.pl.

Zapisy potrwają do końca września!

  
 Projekty edukacyjne
 
 Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 664 481 299 lub napisz oswiata@technika.gliwice.plCopyright © 2015 Technika