Druki szkolne
 
 
 Legitymacja nauczyciela
 
 
 Egzaminy
 
 Awans
 
 
 Projekty edukacyjne
 
 
 Matura
 
 Poczta
 
 
 Reklama
 
 
 Kontakt

Dzień: 25-4-2015

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
Pomysłodawcą Międzynarodowego Dnia Zagrożenia Hałasem jest amerykańska organizacja The Center for Hearing and Communication (dawniej Liga Niedosłyszących - League for Hard of Hearing). Jej Centrum Hałasu (Noise Center) promuje ochronę słuchu i świadomość hałasu poprzez edukację i aktywne działania.

Zagrożenie hałasem charakteryzuje się dużą powszechnością występowania i najczęściej jest pochodną wielu czynników, wśród których wymienia się nadmierną urbanizację i duże zagęszczenie tras komunikacyjnych. Problem dotyczy zwłaszcza dużych miast, gdzie na stosunkowo niedużym terenie występuje ogromna ilość źródeł wibroakustycznych. Z biegiem lat problem narastającego poziomu hałasu w miastach staje się coraz bardziej palący. Opierając się na prowadzonych pomiarach oszacowano że na działanie hałasu jest dziś narażony co trzeci mieszkaniec Polski.

Skutki oddziaływania hałasu na organizm ludzki są dosyć złożone i mają różnorodny charakter. U osób narażonych na wieloletni hałas obserwuje się częściową lub całkowitą utratę słuchu czy zaburzenia nerwowe. Obchody Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem w Polsce zapoczątkowało Towarzystwo Higieny Akustycznej. Pierwsze polskie obchody opierały się głównie na tłumaczeniu i przedruku materiałów przygotowanych z okazji tego dnia udostępnionych Ligę Niedosłyszących. Dzień ten mylnie nazywany jest Dniem Hałasu.


 
 Projekty edukacyjne
 
 Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń 32 338 38 30 lub napisz oswiata@technika.gliwice.plCopyright © 2015 Technika